Bachelor Wirtschaftsinformatik 2011 (526) - auslaufend
Fill, Do 06.10. 19:30-22:00
Gr. 1 Wozniak, Mi 11:30-13:00 (2×), Mi 13:15-14:45 (6×) Gr. 3 Wozniak, Mi 11:30-13:00 (7×)
Fill, Do 11:30-13:00 (11×)
Gr. 1 Polaschek, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 11:30-14:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 2 Polaschek, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 3 Beran, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 4 Schüttengruber, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 5 Wanek, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 08:00-11:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 6 Böhmer, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 7 Wanek, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 8 Wanek, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 9 Bauer, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 08:00-11:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 10 Stertz, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 11 Dunkl, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 12 Gall, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 08:00-11:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 13 Kaes, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 11:30-14:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 14 Dunkl, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 11:30-14:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 15 Indiono, Fr 07.10. 09:45-13:00, Di 11:30-14:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (13×) Gr. 99 Wanek, Mo 26.09. 16:30-19:30
Reichl, Do 17:15-20:15 (9×), Sa 08:00-11:15 (8×)
Gr. 1 Janecek, Mo 08:30-09:15 (9×) Gr. 2 Janecek, Mo 09:30-10:15 (9×) Gr. 3 Janecek, Mo 10:30-11:15 (9×) Gr. 4 Janecek, Mo 11:30-12:15 (9×) Gr. 5 Janecek, Mo 13:30-14:15 (9×) Gr. 6 Janecek, Mo 14:30-15:15 (9×) Gr. 7 Janecek, Mo 15:30-16:15 (9×) Gr. 8 Hotop, Mo 17:00-17:45 (9×) Gr. 9 Hotop, Mo 18:00-18:45 (9×) Gr. 10 Reichl, Mo 19:00-19:45 (9×)
Gr. 1 [de en] Zdun, Di 09:45-11:15 (14×), Do 15:00-16:30 (13×) Gr. 2 [de en] Zdun, Di 09:45-11:15 (14×), Mo 15:00-16:30 (14×) Gr. 3 [de en] Zdun, Di 09:45-11:15 (14×), Mo 16:45-18:15 (14×) Gr. 4 [de en] Zdun, Di 09:45-11:15 (14×), Di 16:45-18:15 (13×), Di 24.01. 16:45-20:00 Gr. 5 [de en] Zdun, Di 09:45-11:15 (14×), Mi 16:45-18:15 (12×)
Bork, Di 08:00-09:30 (8×), Do 18:30-20:00 (4×), Do 15.12. 11:30-13:00
Gr. 1 Karagiannis, Di 09:45-11:15 (14×) Gr. 2 Karagiannis, Di 11:30-13:00 (14×) Gr. 3 Karagiannis, Di 13:15-14:45 (14×)
Gr. 1 Quirchmayr, Do 16:45-18:15 (13×) Gr. 2 Tjoa, Mi 18:30-20:00 (12×)
Gr. 1 Karagiannis, Do 08:00-09:30 (12×), Do 26.01. 13:15-14:45 Gr. 2 Karagiannis, Do 15:00-16:30 (13×), Do 26.01. 13:15-14:45
Gr. 1 Mehofer, Di 11.10. 18:30-20:00, Sa 03.12. 09:45-18:15 Gr. 2 Quirchmayr, Fr 07.10. 11:30-13:00, Do 24.11. 08:00-12:45 Gr. 3 Tjoa, Mo 18:30-20:00 (2×), Do 03.11. 18:30-21:00, Mo 21.11. 08:00-16:00 Gr. 4 Leitner, Fr 14.10. 16:45-18:15, Fr 04.11. 15:30-19:30, Sa 03.12. 09:45-18:15
Schweighofer, Mo 13:15-14:45 (10×), Sa 11:30-14:30 (2×), Di 06.12. 08:00-09:30
Rinderle-Ma, Mi 05.10. 08:00-09:30
Hopp, Di 16:45-18:15 (4×), Mi 09:45-12:45 (4×), Do 06.10. 11:30-13:00, Do 06.10. 15:00-16:30, Mo 13:15-16:30 (2×), Do 17.11. 16:45-18:15
Gr. 1 Filzmoser, Fr 16:45-18:15 (14×) Gr. 2 Zedlacher, Do 17.11. 16:45-21:00, Do 16:45-20:00 (6×), Di 06.12. 16:45-20:00, Mo 19.12. 16:45-20:00, Fr 24.03. 15:00-16:30
Gr. 1 Fill, Do 08:00-09:30 (13×), Do 26.01. 11:30-13:00 Gr. 2 Karagiannis, Do 06.10. 08:00-09:30, Do 15:00-16:30 (12×)
Sorger, Di 13:15-14:45 (6×), Do 13:15-14:45 (7×), Fr 13:15-14:45 (6×)
Keber, Mo 09:45-11:15 (13×), Mo 08:00-09:30 (2×), Di 02.05. 18:30-20:30
Gr. 1 Malang, Mi 09:45-11:15 (12×) Gr. 2 Malang, Mi 11:30-13:00 (12×)
Mehofer, Fr 15:30-18:00 (14×)
Gr. 1 Berger, Di 09:45-10:30 (13×) Gr. 2 Berger, Di 10:30-11:15 (13×) Gr. 3 Mehofer, Mo 15:00-15:45 (14×) Gr. 4 Mehofer, Mo 15:45-16:30 (14×) Gr. 5 Benavente-Fokina, Di 14:45-15:30 (13×) Gr. 6 Benavente-Fokina, Di 15:45-16:30 (13×) Gr. 7 Benavente-Fokina, Di 16:45-17:30 (13×) Gr. 8 Benavente-Fokina, Di 17:45-18:30 (13×) Gr. 9 Moritsch, Mo 11:30-12:15 (14×) Gr. 10 Moritsch, Mo 12:15-13:00 (14×)
Schikuta, Di 13:15-14:45 (13×)
Gr. 1 Krislaty, Fr 11:30-13:00 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 2 Pittl, Mi 11:30-13:00 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 3 Krislaty, Fr 09:45-11:15 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 4 Schüttengruber, Do 18:30-20:00 (13×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 5 Pittl, Fr 15:00-16:30 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 6 Sonneck, Fr 09:45-11:15 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 7 Mohamed, Fr 15:00-16:30 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 8 Schüttengruber, Do 20:15-21:45 (13×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 9 Sonneck, Fr 11:30-13:00 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 10 Sonneck, Fr 08:00-09:30 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×) Gr. 11 Krislaty, Fr 08:00-09:30 (12×), Fr 08:00-16:30 (2×)
Benkner, Di 11:30-13:00 (13×)
Gr. 1 Kaniovskyi, Mi 13:15-14:45 (12×), Fr 28.10. 18:30-20:00, Mo 23.01. 13:15-14:45 Gr. 2 Moritsch, Mi 20:15-21:45 (12×) Gr. 3 Jakl, Mi 18:30-20:00 (12×) Gr. 4 Benkner, Mi 11:30-13:00 (12×) Gr. 5 Jakl, Mi 16:45-18:15 (12×) Gr. 6 Vasko, Mi 15:00-16:30 (12×) Gr. 7 Vasko, Mi 16:45-18:15 (12×) Gr. 8 Benkner, Mi 09:45-11:15 (12×) Gr. 9 Moritsch, Mi 18:30-20:00 (12×) Gr. 10 Vasko, Mi 13:15-14:45 (12×) Gr. 11 Jakl, Mi 15:00-16:30 (12×)
Gr. 1 Kastrati-Hagelkruys, Fr 13:15-14:45 (14×) Gr. 2 Kastrati-Hagelkruys, Fr 15:00-16:30 (14×) Gr. 3 Voigt, Mi 08:00-11:15 (8×) Gr. 4 Kastrati-Hagelkruys, Fr 16:45-18:15 (14×)
Gr. 1 Motschnig, Mo 16:45-20:00 (8×) Gr. 2 Böhm, Mo 16:45-20:00 (7×) Gr. 3 Spiegl, Fr 16:45-20:00 (8×) Gr. 4 Schett, Fr 16:45-20:00 (8×)
Gansterer, Mi 15:00-18:15 (12×)
Gr. 1 Pachajoa Mejia, Mo 09:45-11:15 (12×) Gr. 2 Schindlerova, Mo 09:45-11:15 (7×) Gr. 3 Schindlerova, Mo 11:30-13:00 (7×) Gr. 4 Goranci, Mo 08:00-09:30 (12×) Gr. 5 Goranci, Mi 08:00-09:30 (10×) Gr. 6 Vucini, Do 16:45-18:15 (11×) Gr. 7 Vucini, Do 18:30-20:00 (11×) Gr. 8 Schindlerova, Fr 09:45-11:15 (7×) Gr. 9 Hotop, Do 11:30-13:00 (11×) Gr. 10 Hotop, Mi 09:45-11:15 (10×) Gr. 11 Schindlerova, Do 11:30-13:00 (7×) Gr. 12 Pachajoa Mejia, Mo 16:45-18:15 (15×) Gr. 13 Piskernig, Mo 16:45-18:15 (12×) Gr. 14 Neumann, Fr 08:00-09:30 (14×)
Uchida, Mo 15:00-16:30 (14×)
Gr. 1 Uchida, Mo 03.10. 11:30-13:00, Mi 15:00-16:30 (11×) Gr. 2 Uchida, Mo 03.10. 11:30-13:00, Mi 16:45-18:15 (11×) Gr. 3 Slavov, Mo 03.10. 11:30-13:00, Fr 16:45-18:15 (13×) Gr. 4 Slavova, Mo 03.10. 11:30-13:00, Di 18:30-20:00 (13×) Gr. 5 Slavova, Mo 11:30-13:00 (15×) Gr. 6 Klausner, Mo 03.10. 11:30-13:00, Fr 16:45-18:15 (14×) Gr. 7 Klausner, Mo 03.10. 11:30-13:00, Fr 18:30-20:00 (14×) Gr. 8 Decker, Mo 03.10. 11:30-13:00, Mo 16:45-18:15 (14×)
Bartar, Sa 11:30-16:30 (5×)
Motschnig, Mo 03.10. 11:30-15:30, Mo 11:30-14:45 (7×)
Markovic-Mulaomerovic, Do 15:30-16:15 (11×)