5.12. Auslaufende Studien
Gr. 1 Winiwarter, Fr 13:15-14:45 (14×) Gr. 2 Winiwarter, Do 11:30-13:00 (12×) Gr. 3 Winiwarter, Do 13:15-14:45 (12×) Gr. 4 Winiwarter, Fr 11:30-13:00 (14×) Gr. 5 Thorstensen, Fr 16:45-18:15 (14×) Gr. 6 Thorstensen, Do 11:30-13:00 (12×) Gr. 7 Slavova, Do 13:15-14:45 (12×) Gr. 8 Moritsch, Fr 11:30-13:00 (14×), Do 11:30-13:00 (11×)
Dvorak, Do 09:45-11:15 (11×), Fr 13.03. 15:00-16:30, Do 07.05. 08:00-09:30
Gr. 1 Benavente-Fokina, Mi 13:15-14:45 (15×) Gr. 2 Dvorak, Mi 11:30-13:00 (15×) Gr. 3 Moritsch, Mi 08:00-09:30 (15×) Gr. 4 Moritsch, Mi 11:30-13:00 (15×) Gr. 5 Dvorak, Mi 09:45-11:15 (15×) Gr. 6 Benavente-Fokina, Mi 15:00-16:30 (15×) Gr. 7 Mehofer, Mi 16:45-18:15 (15×) Gr. 8 Dvorak, Mi 18:30-20:00 (15×)
Cenker, Mo 15:00-16:30 (13×)
Cenker, Mo 13:15-14:45 (13×)
Gr. 1 Wahl, Mo 08:00-09:30 (15×) Gr. 2 Wahl, Mo 02.03. 08:00-09:30, Mo 09:45-11:15 (14×) Gr. 3 Wahl, Mo 02.03. 08:00-09:30, Sa 09:00-14:00 (3×) Gr. 4 Slavova, Mo 09:45-11:15 (15×) Gr. 5 Slavova, Mo 08:00-09:30 (15×) Gr. 6 Klausner, Sa 09:45-14:45 (3×) Gr. 7 Neuhold, Mo 18:30-20:00 (13×)
Reichl, Do 16:45-20:00 (9×), Fr 06.03. 08:00-11:15, Fr 08:00-09:30 (8×), Do 18:30-20:00 (2×)
Gr. 1 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 11:30-12:15 (13×) Gr. 2 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 12:30-13:15 (13×) Gr. 3 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 13:30-14:15 (13×) Gr. 4 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 14:30-15:15 (13×) Gr. 5 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 16:00-16:45 (13×) Gr. 6 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 17:00-17:45 (13×) Gr. 7 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 18:00-18:45 (13×) Gr. 8 Hotop, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 19:00-19:45 (13×) Gr. 9 Adrowitzer, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 16:00-16:45 (13×) Gr. 10 Adrowitzer, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 17:00-17:45 (13×) Gr. 11 Adrowitzer, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 18:00-18:45 (13×)
Biberhofer, Do 13:15-14:45 (12×), Mi 13:15-14:45 (3×)
Gr. 1 Biberhofer, Do 15:00-19:00 (6×) Gr. 2 Biberhofer, Mi 15:00-19:00 (8×)
Schikuta, Di 09:00-11:15 (14×)
Piskernig, Mo 09:45-11:15 (15×)
Gr. 1 Hotop, Di 15:00-16:30 (15×) Gr. 2 Hotop, Di 18:30-20:00 (15×) Gr. 3 Weisgrab, Di 15:00-16:30 (15×) Gr. 4 Weisgrab, Do 08:00-09:30 (12×) Gr. 5 Stezenbach, Fr 08:00-09:30 (14×) Gr. 6 Stezenbach, Fr 09:45-11:15 (14×) Gr. 7 Hotop, Do 09:45-11:15 (12×) Gr. 8 Weisgrab, Di 11:30-13:00 (15×) Gr. 9 Weisgrab, Do 18:30-20:00 (12×)
Gr. 1 Polaschek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 2 Wanek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 3 Wanek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 4 Dunkl, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 15:00-18:15 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 5 Schüttengruber, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 08:00-11:15 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 6 Dunkl, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 7 Kabicher-Fuchs, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 8 Beran, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 99 Wanek, Di 24.02. 18:00-21:00
Gr. 1 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×), Mi 25.11. 18:30-21:45 Gr. 2 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 3 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 4 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 5 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 6 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 7 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 8 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×)
Kroop, Mo 18:30-20:00 (9×)
Quirchmayr, Do 16:45-18:15 (12×)
Gr. 1 Möller, Mi 09:45-13:00 (15×) Gr. 2 Möller, Mo 13:15-16:30 (15×) Gr. 3 Möller, Fr 16:45-19:45 (14×) Gr. 4 Möller, Di 15:00-18:15 (15×)
Kastrati-Hagelkruys, Do 15:00-16:30 (12×)
Motschnig, Di 09:00-13:00 (10×)
Motschnig, Fr 11:30-13:00 (12×)
Gr. 1 Neuwirth, Fr 15:00-18:15 (14×) Gr. 2 Neuwirth, Fr 08:00-11:15 (13×)
Kastrati-Hagelkruys, Mo 16:45-18:15 (15×)
Fill, Mo 08:00-09:30 (9×), Do 08:00-09:30 (2×), Mi 10.06. 08:00-09:30
Schikuta, Do 05.03. 11:30-13:00
Gr. 1 Fill, Mo 18:30-20:00 (15×), Mo 11.05. 11:30-13:00, Mo 29.06. 08:00-09:30 Gr. 2 Fill, Mo 02.03. 18:30-20:00, Do 13:15-14:45 (11×), Do 15:00-16:30 (2×), Mo 11.05. 11:30-13:00, Mo 29.06. 08:00-09:30
Gr. 1 Rinderle-Ma, Do 09:45-13:00 (12×), Do 18.06. 16:45-18:15 Gr. 2 Rinderle-Ma, Fr 11:30-13:00 (14×)
Schikuta, Di 11:30-13:00 (15×)
Gr. 1 Karagiannis, Mi 11:30-14:45 (15×) Gr. 2 Karagiannis, Mi 11:30-14:45 (15×)
Gr. 1 Quirchmayr, Di 11:30-13:00 (10×), Di 19.05. 16:45-21:00 Gr. 2 Quirchmayr, Di 09:45-11:15 (10×)
Klas, Mo 11:30-13:00 (15×)
Gr. 1 Zaharieva, Fr 09:45-11:15 (14×) Gr. 2 Chlap, Fr 09:45-11:15 (14×) Gr. 3 Zaharieva, Fr 09:45-11:15 (14×)
Klas, Mo 15:00-16:30 (14×)
Savic, Mo 16:45-18:15 (15×)
Zaharieva, Mi 04.03. 15:00-16:30, Fr 19.06. 08:00-13:00
Gr. 1 Zaharieva, Do 05.03. 15:00-16:30, Mo 09:45-11:15 (13×) Gr. 2 Zaharieva, Do 05.03. 15:00-16:30, Mo 11:30-13:00 (13×) Gr. 3 Zaharieva, Do 15:00-16:30 (12×) Gr. 4 Bork, Do 05.03. 15:00-16:30, Do 11:30-13:00 (11×) Gr. 5 Schabauer, Do 05.03. 15:00-16:30, Do 16:45-18:15 (11×) Gr. 6 Schabauer, Do 05.03. 15:00-16:30, Mo 16:45-18:15 (13×) Gr. 7 Schabauer, Do 05.03. 15:00-16:30, Mo 18:30-20:00 (13×) Gr. 8 Schabauer, Do 05.03. 15:00-16:30, Do 18:30-20:00 (11×)
Klas, Di 13:15-14:45 (15×), Mi 03.06. 20:15-22:00
Kiesling, Fr 13:15-16:30 (11×)
Raffer, Mi 15:00-18:15 (13×)
Gr. 1 Stehrer, Fr 09:45-11:15 (14×) Gr. 2 Leitner, Fr 09:45-13:00 (10×)
Gr. 1 Polaschek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 2 Wanek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 3 Wanek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 4 Dunkl, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 15:00-18:15 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 5 Schüttengruber, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 08:00-11:15 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 6 Dunkl, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 7 Kabicher-Fuchs, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 8 Beran, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 99 Wanek, Di 24.02. 18:00-21:00
Gr. 1 Winiwarter, Fr 13:15-14:45 (14×) Gr. 2 Winiwarter, Do 11:30-13:00 (12×) Gr. 3 Winiwarter, Do 13:15-14:45 (12×) Gr. 4 Winiwarter, Fr 11:30-13:00 (14×) Gr. 5 Thorstensen, Fr 16:45-18:15 (14×) Gr. 6 Thorstensen, Do 11:30-13:00 (12×) Gr. 7 Slavova, Do 13:15-14:45 (12×) Gr. 8 Moritsch, Fr 11:30-13:00 (14×), Do 11:30-13:00 (11×)
Dvorak, Do 09:45-11:15 (11×), Fr 13.03. 15:00-16:30, Do 07.05. 08:00-09:30
Gr. 1 Benavente-Fokina, Mi 13:15-14:45 (15×) Gr. 2 Dvorak, Mi 11:30-13:00 (15×) Gr. 3 Moritsch, Mi 08:00-09:30 (15×) Gr. 4 Moritsch, Mi 11:30-13:00 (15×) Gr. 5 Dvorak, Mi 09:45-11:15 (15×) Gr. 6 Benavente-Fokina, Mi 15:00-16:30 (15×) Gr. 7 Mehofer, Mi 16:45-18:15 (15×) Gr. 8 Dvorak, Mi 18:30-20:00 (15×)
Cenker, Mo 15:00-16:30 (13×)
Cenker, Mo 13:15-14:45 (13×)
Gr. 1 Wahl, Mo 08:00-09:30 (15×) Gr. 2 Wahl, Mo 02.03. 08:00-09:30, Mo 09:45-11:15 (14×) Gr. 3 Wahl, Mo 02.03. 08:00-09:30, Sa 09:00-14:00 (3×) Gr. 4 Slavova, Mo 09:45-11:15 (15×) Gr. 5 Slavova, Mo 08:00-09:30 (15×) Gr. 6 Klausner, Sa 09:45-14:45 (3×) Gr. 7 Neuhold, Mo 18:30-20:00 (13×)
Schikuta, Di 09:00-11:15 (14×)
Gr. 1 Polaschek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 2 Wanek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 3 Wanek, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 4 Dunkl, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 15:00-18:15 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 5 Schüttengruber, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 08:00-11:15 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 6 Dunkl, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 11:30-14:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 7 Kabicher-Fuchs, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 8 Beran, Fr 06.03. 11:30-14:45, Di 18:30-21:45 (14×), Fr 09:45-12:15 (13×) Gr. 99 Wanek, Di 24.02. 18:00-21:00
Gr. 1 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×), Mi 25.11. 18:30-21:45 Gr. 2 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 3 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 4 Polaschek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 5 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 6 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 7 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×) Gr. 8 Wanek, Di 03.03. 09:00-11:15, Di 16:45-18:15 (14×)
Gr. 1 Hotop, Di 15:00-16:30 (15×) Gr. 2 Hotop, Di 18:30-20:00 (15×) Gr. 3 Weisgrab, Di 15:00-16:30 (15×) Gr. 4 Weisgrab, Do 08:00-09:30 (12×) Gr. 5 Stezenbach, Fr 08:00-09:30 (14×) Gr. 6 Stezenbach, Fr 09:45-11:15 (14×) Gr. 7 Hotop, Do 09:45-11:15 (12×) Gr. 8 Weisgrab, Di 11:30-13:00 (15×) Gr. 9 Weisgrab, Do 18:30-20:00 (12×)
Gr. 1 Neuwirth, Fr 15:00-18:15 (14×) Gr. 2 Neuwirth, Fr 08:00-11:15 (13×)
Motschnig, Di 03.03. 17:30-20:00, Di 16:45-20:00 (13×), Fr 13.03. 09:45-18:15, Sa 14.03. 09:45-14:45
Hudec, Di 18:30-20:00 (14×)
Gr. 1 Winiwarter, Di 11:30-13:00 (15×) Gr. 2 Wloka, Di 08:00-09:30 (15×) Gr. 3 Wloka, Di 09:45-11:15 (15×) Gr. 4 Slavova, Mi 08:00-09:30 (15×) Gr. 5 Wloka, Mi 09:45-11:15 (15×)
Reichl, Do 16:45-20:00 (9×), Fr 06.03. 08:00-11:15, Fr 08:00-09:30 (8×), Do 18:30-20:00 (2×)
Gr. 1 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 11:30-12:15 (13×) Gr. 2 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 12:30-13:15 (13×) Gr. 3 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 13:30-14:15 (13×) Gr. 4 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 14:30-15:15 (13×) Gr. 5 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 16:00-16:45 (13×) Gr. 6 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 17:00-17:45 (13×) Gr. 7 Janecek, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 18:00-18:45 (13×) Gr. 8 Hotop, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 19:00-19:45 (13×) Gr. 9 Adrowitzer, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 16:00-16:45 (13×) Gr. 10 Adrowitzer, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 17:00-17:45 (13×) Gr. 11 Adrowitzer, Fr 06.03. 16:45-20:00, Fr 18:00-18:45 (13×)
Biberhofer, Do 13:15-14:45 (12×), Mi 13:15-14:45 (3×)
Gr. 1 Biberhofer, Do 15:00-19:00 (6×) Gr. 2 Biberhofer, Mi 15:00-19:00 (8×)
Kroop, Mo 18:30-20:00 (9×)
Quirchmayr, Do 16:45-18:15 (12×)
Gr. 1 Möller, Mi 09:45-13:00 (15×) Gr. 2 Möller, Mo 13:15-16:30 (15×) Gr. 3 Möller, Fr 16:45-19:45 (14×) Gr. 4 Möller, Di 15:00-18:15 (15×)
Kastrati-Hagelkruys, Do 15:00-16:30 (12×)
Motschnig, Di 09:00-13:00 (10×)
Grossmann, Fr 11:30-13:00 (14×)
Gr. 1 Lederbauer, Mi 04.03. 08:00-09:00, Mi 08:00-13:00 (5×) Gr. 2 Lederbauer, Mi 13:15-18:15 (4×)
Grossmann, Di 16:45-18:15 (15×)
Cenker, Mo 11:30-13:00 (15×)
Kastrati-Hagelkruys, Mo 16:45-18:15 (15×)
Kroop, Di 18:30-20:00 (10×)