Individual Specialisation
Kisielowa, Tu 08:00-09:30 (14×)
Zinkevich, We 13:15-14:45 (14×)
Ackermann, Mo 09:45-11:15 (14×)
Koli, Tu 15:00-16:30 (14×)
Sedlak, Mo 08:00-09:30 (15×)
Schnabel, We 18:30-20:00 (14×)
Olentchouk, Th 11:30-13:00 (12×)
Jenko, Th 09:45-11:15 (12×)
Ilic Markovic, Tu 15:00-16:30 (14×)
Kinda-Berlakovich, We 08:00-09:30 (14×)
Oleinikova, Tu 11:30-13:00 (14×)
Kinda-Berlakovich, Tu 09:45-11:15 (13×)
480047 KO 3 ECTS The Second South Slavic Influence on Russian and Its Roots on the Balkans - Colloquium
Fuchsbauer, Th 08:00-09:30 (12×)
Poljakov, Mo 15:00-16:30 (14×)
Biti, We 09:45-11:15 (13×)
Doschek, Th 13:15-14:45 (12×)
Zand, Tu 11:30-13:00 (14×)
Koli, Th 15:00-16:30 (12×)
Simonek, Th 13:15-14:45 (12×)
Lipcheva-Prandzheva, We 13:15-14:45 (13×)
Blazic, Th 15:00-16:30 (12×)
Blazic, Fr 09:45-11:15 (15×)
Kinda-Berlakovich, We 13:15-14:45 (14×)
Menzel, Tu 13:15-14:45 (13×)
Holzer, Th 15:00-16:30 (12×)
Moser, Tu 09:45-11:15 (14×)
Newerkla, Tu 08:00-09:30 (14×)
Ackermann, Fr 11:30-13:00 (14×), Tu 18.03. 11:30-13:00
480101 UE 3 ECTS A. S. Puškin - Little Tragedies: "Mocart i Sal'eri", "Kamennyj gost'", "Skupoj rycar'", "Rusalka" - Mozart und Salieri, Der steinerne Gast, Der geizige Ritter, Rusalka
Gerosa, Mo 15:00-16:30 (15×)
Menzel, Th 16:45-18:15 (12×)
Sippl, Mo 18:30-20:00 (15×)
Zinkevich, Mo 15:00-16:30 (15×)
Ramza, We 16:45-18:15 (8×), Fr 16:45-18:15 (8×), Fr 27.06. 08:00-09:30
480145 UE 3 ECTS Reading culture and cultural concepts of the 21 century in the Slavic language area
Oleinikova, Mo 15:00-16:30 (15×)
480150 KO 3 ECTS Cyrillomethodiana I - The Oldest Slavic Manuscripts and Their Afterlife Among the Southern, Western, and Eastern Slavs
Savtchov-Sadovski, Mo 16:45-18:15 (15×)
Sedlak, We 09:45-11:15 (14×)
480163 UE 3 ECTS Reception of the French Lumières in the Bosnian, Croation, Serbian and Slovenian Literatures
Sturm-Schnabl, We 16:45-18:15 (14×)
Bednarikova, Mo 15:00-16:30 (2×), Th 11:30-13:00 (2×), Fr 11:30-13:00 (2×)
Last modified: Fr 02.09.2022 01:00