First Stage of the Degree Programme
Heaney, Tu 11:30-13:00 (10×), Fr 08:00-09:30 (2×)
Green, Th 16:45-18:15 (13×)
Smit, Mo 09:45-11:15 (10×), Fr 08:00-09:30 (2×)
Böhm, Mo 18:00-20:00 (13×)
Gr. 1 [en] Richter, Fr 10:00-11:00 (15×), Mo 14:00-16:00 (13×) Gr. 2 [en] Weitz-Polydoros, Th 08:00-09:30 (7×), We 16:00-17:30 (11×) Gr. 3 [en] Roth, Mo 10:00-12:00 (12×), We 10:00-11:00 (12×) Gr. 4 [en] Clayson-Knollmayr, Th 08:30-10:00 (13×), We 12:00-13:00 (13×) Gr. 5 [en] Schwarz-Peaker, Th 10:00-11:00 (13×), Tu 15:00-17:00 (12×) Gr. 6 [en] Vollans, Th 17:00-18:00 (13×), Fr 17:00-19:00 (15×) Gr. 7 [en] Richter, Fr 11:00-12:00 (15×), Tu 08:30-10:00 (12×) Gr. 8 [en] Schwarz-Peaker, We 08:00-10:00 (13×), Tu 17:00-18:00 (12×) Gr. 9 [en] Schwarz-Peaker, Th 08:00-10:00 (13×), We 11:00-12:00 (13×) Gr. 10 [en] Martinek, We 14:00-16:00 (13×), Tu 16:00-17:00 (10×), Tu 16:00-18:00 (2×) Gr. 11 [en] Berger, Th 12:00-14:00 (13×), Tu 12:00-13:00 (12×)
Gr. 1 [en] Heissenberger, Mo 08:00-09:00 (13×), Tu 10:00-12:00 (12×) Gr. 2 [en] Pelzmann, Th 15:00-16:00 (13×), Fr 10:00-12:00 (15×) Gr. 3 [en] Berger, Th 14:00-15:00 (13×), Tu 10:00-12:00 (12×) Gr. 4 [en] Savukova, Mo 09:00-10:30 (13×), We 13:00-14:30 (13×) Gr. 5 [en] Savukova, Mo 10:30-12:00 (13×), We 14:30-16:00 (13×) Gr. 6 [en] Gartner-Schwarz, Th 16:00-17:00 (13×), Mo 12:00-14:00 (13×) Gr. 7 [en] Heissenberger, Mo 09:00-10:00 (13×), Tu 08:00-10:00 (12×) Gr. 8 [en] Prillinger, Th 17:00-18:00 (13×), We 18:00-20:00 (13×)
Gr. 1 [en] Pelzmann, Th 10:00-12:00 (13×) Gr. 2 [en] Rankin, We 08:00-10:00 (13×) Gr. 3 [en] Martinek, Tu 14:00-16:00 (12×) Gr. 4 [en] Gartner-Schwarz, Mo 14:00-16:00 (13×) Gr. 5 [en] Rankin, We 10:00-12:00 (13×) Gr. 6 [en] Nazarenko, Fr 08:00-10:00 (15×) Gr. 7 [en] Pelzmann, Fr 12:00-14:00 (15×) Gr. 8 [en] Gartner-Schwarz, Th 12:00-14:00 (13×) Gr. 9 [en] Donaldson, Th 08:00-10:00 (13×)
Gr. 1 [en] Bruno-Lindner, Tu 10:00-11:30 (12×) Gr. 2 [en] Bruno-Lindner, We 12:30-14:00 (12×) Gr. 3 [en] Weissenbäck, Th 18:00-20:00 (12×) Gr. 4 [en] Vollans, Tu 18:00-20:00 (12×) Gr. 5 [en] Bruno-Lindner, We 10:00-11:30 (12×)
Gr. 1 [en] Gartner-Schwarz, Th 14:00-16:00 (13×) Gr. 2 [en] Richter, We 10:00-12:00 (13×) Gr. 3 [en] Kidd, Th 12:00-14:00 (13×) Gr. 4 [en] Berger, Tu 14:00-16:00 (12×) Gr. 5 [en] Laurer, We 12:00-14:00 (13×)
Gr. 1 [en] Hausberger, Fr 16:00-18:00 (15×) Gr. 2 [en] Hausberger, Fr 14:00-16:00 (15×) Gr. 3 [en] Chizzali, We 15:00-17:00 (13×) Gr. 4 [en] Chizzali, We 17:00-19:00 (13×) Gr. 5 [en] Lojka, Mo 16:00-18:00 (13×) Gr. 6 [en] Lojka, Mo 18:00-20:00 (13×) Gr. 7 [en] Chizzali, Th 11:20-12:50 (12×) Gr. 8 [en] Lojka, Tu 13:00-15:00 (12×)
Gr. 1 [en] Milchram, Fr 08:00-10:00 (15×) Gr. 2 [en] Milchram, Fr 10:00-12:00 (15×) Gr. 3 [en] De Marez, Tu 09:00-11:00 (12×) Gr. 4 [en] De Marez, Tu 11:00-13:00 (12×) Gr. 5 [en] Pfeifer, Th 13:00-15:00 (13×) Gr. 6 [en] Pfeifer, Th 15:00-17:00 (13×) Gr. 7 [en] Schölzky, Th 08:00-09:30 (11×) Gr. 8 [en] Schölzky, Th 09:40-11:10 (11×)
Reichl, Th 13:15-14:45 (9×), Tu 18:30-20:00 (3×)
Baumgartner, Fr 12:00-14:00 (15×)
Fuchs, We 18:30-20:00 (12×)
Zettelmann, We 08:00-09:30 (12×)
Ganser-Blumenau, We 14:00-16:00 (13×)
Freidl, Tu 14:00-16:00 (12×)
Klik, We 16:00-18:00 (12×), We 22.05. 18:00-20:00
Burz-Labrande, Mo 10:00-12:00 (12×), Mo 29.04. 09:00-12:00
Mettinger-Schartmann, Th 10:00-12:00 (13×)
Quabeck, Mo 16:00-18:00 (10×)
Mieszkowski, Mo 13:15-14:45 (11×), Th 04.04. 11:30-13:00
Ziggiotto, Tu 05.03. 08:00-09:30, Mo 08:00-10:00 (2×), Tu 08:00-10:00 (12×)
Loidolt, Fr 11:30-13:00 (14×)
Gr. 1 [en] Hellmayr, Fr 08:00-10:00 (15×) Gr. 2 [en] Mehlmauer-Larcher, Tu 12:00-14:00 (12×) Gr. 3 [en] Perelló Bover, Mo 10:00-12:00 (13×) Gr. 4 [en] Perelló Bover, Mo 12:00-14:00 (13×) Gr. 5 [en] Rieder-Bünemann, Tu 08:30-10:00 (12×) Gr. 6 [en] Roth, We 08:00-10:00 (12×) Gr. 7 [en] Mehlmauer-Larcher, Mo 08:00-10:00 (13×)
Gr. 1 [en] Kemsies, Fr 08:00-10:00 (15×) Gr. 2 [en] Weitensfelder, Th 16:00-18:00 (13×) Gr. 3 [en] Karnbach, Fr 14:00-15:30 (15×) Gr. 4 [en] Berényi Kiss, Th 18:00-20:00 (13×) Gr. 6 [en] Kemsies, Mo 08:00-10:00 (13×)
Keizer, Th 09:45-11:15 (12×)
Hofmann, Mo 13:15-14:45 (12×)
Lehecka, Th 18:00-20:00 (13×)
Skala, Th 16:00-18:00 (10×)
Schwarz, We 14:00-16:00 (13×)
Matzinger, Tu 16:00-18:00 (12×)