5.05. Bachelor Wirtschaftsinformatik (526)
Fill, Do 01.10. 08:00-14:45, Fr 02.10. 08:00-13:00
Gr. 1 Standl, Mo 05.10. 20:15-21:30, Do 20:15-21:45 (8×), Mi 18.11. 16:45-18:15 Gr. 2 Standl, Mo 05.10. 20:15-21:30, Do 20:15-21:45 (7×) Gr. 3 Wozniak, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 11:30-13:00 (8×) Gr. 4 Wozniak, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 11:30-13:00 (6×) Gr. 5 Wozniak, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 13:15-14:45 (8×) Gr. 6 Wozniak, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 13:15-14:45 (6×) Gr. 7 Standl, Mo 05.10. 20:15-21:30, Fr 15:00-16:30 (7×) Gr. 8 Standl, Mo 05.10. 20:15-21:30, Fr 15:00-16:30 (8×) Gr. 9 Standl, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 16:45-18:15 (7×), Do 19.11. 20:15-21:45 Gr. 10 Standl, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 16:45-18:15 (7×) Gr. 11 Schabauer, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 15:00-16:30 (6×) Gr. 12 Schabauer, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 15:00-16:30 (7×) Gr. 13 Schabauer, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 16:45-18:15 (6×) Gr. 14 Schabauer, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 16:45-18:15 (7×) Gr. 15 Piskernig, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 13:15-14:45 (6×) Gr. 16 Piskernig, Mo 05.10. 20:15-21:30, Mi 13:15-14:45 (7×)
Fill, Do 11:30-13:00 (13×)
Gr. 1 Polaschek, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 11:30-14:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 2 Polaschek, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 3 Beran, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 4 Kabicher-Fuchs, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 5 Wanek, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 08:00-11:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 6 Böhmer, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 7 Wanek, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 8 Wanek, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 9 Schüttengruber, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 08:00-11:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 10 Dunkl, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 18:30-21:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 11 Dunkl, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 15:00-18:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 12 Schabauer, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 08:00-11:15 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 13 Kaes, Fr 02.10. 13:15-16:30, Di 11:30-14:45 (13×), Fr 09:45-11:45 (14×), Di 02.02. 16:00-17:00 Gr. 99 Wanek, Fr 25.09. 09:45-14:45
Reichl, Do 16:45-20:00 (7×), Fr 08:00-09:30 (13×), Sa 08:00-11:15 (4×), Do 16:45-18:15 (3×), Do 18:30-20:00 (4×)
Gr. 1 Reichl, Mo 08:30-09:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 2 Reichl, Mo 09:30-10:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 3 Reichl, Mo 10:30-11:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 4 Reichl, Mo 09:30-10:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 5 Reichl, Mo 19:00-19:45 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 6 Reichl, Mo 08:30-09:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 7 Reichl, Mo 10:30-11:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 8 Reichl, Mo 13:30-14:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 9 Reichl, Mo 14:30-15:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 10 Reichl, Mo 15:30-16:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 11 Reichl, Mo 17:00-17:45 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 12 Reichl, Mo 18:00-18:45 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 13 Reichl, Mo 17:00-17:45 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 14 Reichl, Mo 18:00-18:45 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 15 Reichl, Mo 19:00-19:45 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 16 Adrowitzer, Mo 13:30-14:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 17 Adrowitzer, Mo 14:30-15:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 18 Adrowitzer, Mo 15:30-16:15 (11×), Do 21.01. 16:45-18:15 Gr. 19 Hotop, Mo 11:30-12:15 (11×) Gr. 20 Hotop, Mo 20:00-20:45 (11×)
Zdun, Di 09:45-11:15 (12×)
Gr. 1 Zdun, Mo 09:45-11:15 (12×) Gr. 2 Zdun, Fr 15:00-16:30 (16×) Gr. 3 Zdun, Fr 09:45-11:15 (16×) Gr. 4 Zdun, Do 09:45-11:15 (16×) Gr. 5 Lytra, Mo 15:00-16:30 (12×) Gr. 6 Czepa, Do 13:15-14:45 (16×)
Bork, Di 08:00-09:30 (13×)
Gr. 1 Bork, Di 09:45-11:15 (13×) Gr. 2 Fill, Do 08:00-09:30 (3×) Gr. 3 Fill, Do 09:45-11:15 (3×)
Gr. 1 Quirchmayr, Do 16:45-18:15 (16×) Gr. 2 Tjoa, Mi 18:30-20:00 (13×), Di 02.02. 16:45-18:15
Gr. 1 Fill, Mi 13:15-14:45 (14×), Mi 25.11. 08:00-09:30, Fr 29.01. 13:45-15:15 Gr. 2 Fill, Fr 08:00-09:30 (15×)
Gr. 1 Gansterer, Mo 18:30-20:00 (3×), Mo 08:00-09:30 (9×) Gr. 2 Mehofer, Mo 18:30-20:00 (3×), Di 18:30-20:00 (10×) Gr. 3 Quirchmayr, Mo 18:30-20:00 (3×), Fr 11:30-13:00 (12×) Gr. 4 Gansterer, Mo 18:30-20:00 (12×) Gr. 5 Reichl, Mo 18:30-20:00 (3×), Fr 09:45-11:15 (12×)
Gr. 1 Quirchmayr, Di 15:00-16:30 (13×) Gr. 2 Quirchmayr, Do 18:30-20:00 (16×) Gr. 3 Quirchmayr, Di 16:45-18:15 (13×) Gr. 4 Quirchmayr, Di 18:30-20:00 (13×)
Rinderle-Ma, Di 06.10. 08:00-09:30
Keber, Mo 08:00-09:30 (11×)
Gr. 1 Keber, Mo 11:30-13:00 (12×) Gr. 2 Mannhalter, Sa 03.10. 10:00-14:30, Sa 07.11. 09:00-16:00, Sa 05.12. 09:00-14:00, Mi 27.01. 18:30-20:00 Gr. 3 Mannhalter, Sa 03.10. 14:30-19:00, Sa 21.11. 13:00-20:00, Sa 05.12. 14:00-19:00, Mi 27.01. 18:30-20:00 Gr. 4 Racko, Sa 09:45-13:30 (7×)
Gr. 1 Filzmoser, Fr 16:45-18:15 (16×) Gr. 2 Zedlacher, Di 17:45-21:30 (2×), Do 16:45-20:00 (7×), Di 01.03. 18:00-20:00
Gr. 1 Fill, Do 15:00-16:30 (16×), Sa 12.12. 10:00-12:00, Di 26.01. 08:00-09:30 Gr. 2 Fill, Do 15:00-16:30 (16×), Sa 12.12. 10:00-12:00, Di 26.01. 08:00-09:30
Keber, Mo 09:45-11:15 (11×)
Gr. 1 Malang, Mi 09:45-11:15 (14×) Gr. 2 Malang, Mi 11:30-13:00 (14×)
Schikuta, Di 13:15-14:45 (13×)
Gr. 1 Krislaty, Fr 11:30-13:00 (15×) Gr. 2 Hildebrandt, Mi 11:30-13:00 (14×) Gr. 3 Krislaty, Fr 13:15-14:45 (15×) Gr. 4 Schüttengruber, Do 18:30-20:00 (15×) Gr. 5 Krislaty, Fr 15:00-16:30 (15×) Gr. 6 Sonneck, Fr 13:15-14:45 (15×) Gr. 7 Sonneck, Fr 15:00-16:30 (15×) Gr. 8 Schüttengruber, Do 20:15-21:45 (15×) Gr. 9 Sonneck, Fr 11:30-13:00 (15×)
Benkner, Di 11:30-13:00 (13×)
Gr. 1 Sandrieser, Mi 13:15-14:45 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00, Mo 18.01. 13:15-14:45 Gr. 2 Sandrieser, Mi 15:00-16:30 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00, Mi 04.11. 08:00-09:30 Gr. 3 Moritsch, Mi 18:30-20:00 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 4 Benkner, Mi 11:30-13:00 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 5 Kaniovskyi, Mi 16:45-18:15 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 6 Moritsch, Mi 15:00-16:30 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 7 Moritsch, Mi 16:45-18:15 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 8 Benkner, Mi 09:45-11:15 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 9 Vasko, Mi 13:15-14:45 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00 Gr. 10 Moritsch, Mi 20:15-21:45 (14×), Fr 30.10. 18:30-20:00
Gr. 1 Kastrati-Hagelkruys, Do 09:45-11:15 (15×) Gr. 2 Kastrati-Hagelkruys, Mi 09:45-11:15 (14×) Gr. 3 Kastrati-Hagelkruys, Do 08:00-09:30 (15×) Gr. 4 Comber, Do 11:30-13:00 (15×) Gr. 5 Voigt, Mi 18:30-21:30 (6×) Gr. 6 Voigt, Mo 16:45-20:00 (6×) Gr. 7 Haselberger, Mi 18:30-21:30 (8×)
Gr. 1 Motschnig, Mo 16:45-20:00 (7×), Di 03.11. 08:00-09:30 Gr. 2 Böhm, Mo 16:45-20:00 (5×), Di 27.10. 08:00-09:30 Gr. 3 Spiegl, Fr 16:45-20:00 (6×) Gr. 4 Spiegl, Fr 16:45-20:00 (8×) Gr. 5 Pitner, Mi 18:30-21:30 (8×) Gr. 6 Böhm, Fr 16:45-20:00 (7×)
Cenker, Mi 08:00-09:30 (13×)
Gr. 1 Winiwarter, Di 13:15-14:45 (13×) Gr. 2 Winiwarter, Fr 13:15-14:45 (15×) Gr. 3 Winiwarter, Di 11:30-13:00 (13×) Gr. 4 Slavova, Mo 11:30-13:00 (12×) Gr. 5 Thorstensen, Mo 11:30-14:30 (6×) Gr. 6 Winiwarter, Fr 11:30-13:00 (15×) Gr. 7 Slavova, Mo 16:45-18:15 (12×) Gr. 8 Klausner, Fr 02.10. 16:45-18:15, Sa 09:45-14:45 (3×) Gr. 9 Wahl, Sa 03.10. 09:00-10:00, Sa 09:00-14:00 (3×) Gr. 10 Neuhold, Do 18:30-20:00 (16×)
Uchida, Mo 15:00-16:30 (11×)
Gr. 1 Uchida, Mo 05.10. 11:30-13:00, Mi 15:00-16:30 (14×) Gr. 2 Uchida, Mo 05.10. 11:30-13:00, Mi 16:45-18:15 (14×) Gr. 3 Klausner, Mo 05.10. 11:30-13:00, Fr 16:45-18:15 (15×) Gr. 4 Slavova, Mo 05.10. 11:30-13:00, Di 18:30-20:00 (13×) Gr. 5 Slavov, Mo 11:30-13:00 (12×) Gr. 6 Uchida, Mo 05.10. 11:30-13:00, Mo 16:45-18:15 (12×) Gr. 7 Slavov, Mo 05.10. 11:30-13:00, Di 20:15-22:00 (13×) Gr. 8 Decker, Do 15:00-16:30 (16×), Mo 05.10. 11:30-13:00
Bartar, Sa 11:30-15:30 (2×), Sa 11:30-16:30 (3×)
Motschnig, Do 01.10. 15:00-20:00, Mo 11:30-14:45 (7×)