First Stage of the Degree Programme
Heaney, Th 09:45-11:15 (12×), Tu 18:30-20:00 (4×)
Kivaranovic, Mo 18:00-20:00 (14×)
Lohmann, We 13:15-14:45 (14×), Fr 08:00-09:30 (3×)
Rieder-Marschallinger, Fr 16:00-18:00 (12×)
Gr. 1 [en] Heaney, Th 16:00-18:00 (12×), We 16:00-17:00 (14×) Gr. 2 [en] Berger, Tu 15:00-16:00 (14×), Th 12:00-14:00 (11×) Gr. 3 [en] Heissenberger, Mo 10:00-12:00 (14×), Tu 08:00-09:00 (14×) Gr. 4 [en] Skala, Fr 08:00-09:00 (13×), Th 18:00-20:00 (11×) Gr. 5 [en] Becks, Th 08:00-10:00 (12×), Tu 08:00-09:00 (14×) Gr. 6 [en] Heissenberger, Mo 12:00-14:00 (14×), Tu 09:00-10:00 (14×) Gr. 7 [en] Savukova, Mo 14:00-16:00 (14×), We 11:00-12:00 (14×) Gr. 8 [en] Savukova, Mo 16:00-17:00 (14×), We 12:00-14:00 (14×) Gr. 10 [en] Forstner, We 16:00-17:00 (13×), Fr 12:00-14:00 (12×), Sa 18.04. 09:00-14:00
Gr. 1 [en] Schwarz-Peaker, We 10:00-11:00 (14×), Th 08:00-10:00 (11×) Gr. 2 [en] Berger, Tu 09:00-10:00 (14×), Th 16:00-18:00 (11×) Gr. 3 [en] Müller-Lipold, Mo 14:00-16:00 (14×), Th 14:00-15:00 (11×) Gr. 4 [en] Rieder-Bünemann, Tu 09:00-11:00 (14×), We 09:00-10:00 (14×) Gr. 5 [en] Prillinger, Tu 16:00-18:00 (13×), We 17:00-18:00 (13×) Gr. 6 [en] Heissenberger, Mo 14:00-16:00 (14×), Tu 12:00-13:00 (14×) Gr. 7 [en] Ten Wolde, Tu 14:00-15:00 (14×), Fr 14:00-16:00 (13×), Fr 22.05. 13:00-14:00 Gr. 8 [en] Müller-Lipold, Mo 16:00-18:00 (14×), Th 15:00-16:00 (11×)
Gr. 1 [en] Nazarenko, Fr 08:00-10:00 (13×) Gr. 2 [en] Gartner-Schwarz, Th 08:30-10:00 (11×) Gr. 3 [en] Rieder-Bünemann, Tu 11:00-13:00 (14×) Gr. 4 [en] Rieder-Bünemann, We 10:00-12:00 (14×) Gr. 5 [en] Müller-Lipold, Th 12:00-14:00 (11×) Gr. 6 [en] Nazarenko, Fr 10:00-12:00 (13×) Gr. 7 [en] Pope-Hoffmann, Mo 18:00-20:00 (14×)
Gr. 1 [en] Martinek, We 10:00-12:00 (14×) Gr. 2 [en] Martinek, We 15:00-17:00 (14×) Gr. 3 [en] Weissenbäck, Th 16:00-18:00 (11×) Gr. 4 [en] Weissenbäck, Th 18:00-20:00 (11×)
Gr. 1 [en] Kidd, We 08:00-10:00 (14×) Gr. 2 [en] Berger, Tu 10:00-12:00 (14×) Gr. 3 [en] Vukovics, Mo 08:00-10:00 (14×) Gr. 4 [en] Kidd, We 12:00-14:00 (14×)
Keizer, Tu 11:30-13:00 (13×)
Ritt, Mo 11:30-13:00 (14×)
Deutsch, Mo 08:00-10:00 (13×), Fr 19.06. 17:45-19:45
Gr. 1 [en] Sing, Mo 18:00-20:00 (14×) Gr. 2 [en] Zehentner, Th 08:00-10:00 (11×) Gr. 3 [en] Heaney, Tu 14:00-16:00 (14×) Gr. 4 [en] Schekulin, Mo 18:00-19:30 (14×) Gr. 5 [en] Clayson-Knollmayr, We 18:00-20:00 (14×) Gr. 6 [en] Schekulin, Fr 14:00-16:00 (13×) Gr. 7 [en] Hofmann, Th 14:00-16:00 (11×) Gr. 8 [en] Sing, Tu 16:00-18:00 (13×)
Zettelmann, We 08:00-09:30 (13×), Fr 08:00-09:30 (2×), Tu 28.04. 18:30-20:00
Ritter, Fr 12:00-14:00 (13×)
Mettinger-Schartmann, Mo 08:00-09:30 (13×)
Schacht, Fr 10:00-12:00 (7×)
Däwes, Mo 19:30-21:00 (13×)
Thumpser, Th 15:00-16:00 (11×)
Pipic, Th 18:00-20:00 (11×)
Poppenhagen, Th 10:00-12:00 (11×), We 13.05. 08:00-10:00
Borzaga, We 12:00-14:00 (14×)
Draschan-Mitwalsky, We 10:00-12:00 (14×), Fr 19.06. 12:00-19:00, Th 25.06. 13:30-16:00
Ganser-Blumenau, Tu 16:00-18:00 (13×), Sa 27.06. 10:00-18:00
Frühwirth, Tu 18:00-20:00 (14×)
Fuchs, Fr 08:00-09:30 (2×), Fr 09:45-11:15 (13×), Tu 24.03. 18:30-20:00
Schörgenhuber, We 18:00-20:00 (11×), We 18:00-21:30 (2×)
Loidolt, Fr 11:30-13:00 (13×)
Leroy, Th 08:30-10:00 (11×)
Gr. 1 [en] Mehlmauer-Larcher, Mo 08:00-10:00 (14×) Gr. 2 [en] Heaney, Tu 08:00-10:00 (14×) Gr. 3 [en] Boniecki, Fr 18:00-19:30 (14×) Gr. 4 [en] Rieder-Bünemann, We 12:00-14:00 (14×) Gr. 5 [en] Heaney, Tu 12:00-14:00 (14×)
Gr. 1 [en] Auinger, Th 18:00-19:30 (12×) Gr. 2 [en] Weitensfelder, Fr 16:00-18:00 (14×) Gr. 3 [en] Szymanek, We 16:00-18:00 (15×) Gr. 4 [en] Karnbach, Fr 14:00-15:30 (13×) Gr. 5 [en] Kovacs, We 18:00-20:00 (15×)