2. Elective Courses
Gr. 1 Paratschek, Fr 08:00-11:00 (6×) Gr. 2 Wallisch, Th 09:00-12:00 (7×) Gr. 3 Zimmermann, Fr 10:00-13:00 (6×)
Gr. 1 Ecker, Tu 17.12. 09:00-15:00, Th 23.01. 09:00-15:00, Sa 25.01. 10:00-16:00, Su 26.01. 10:00-16:00 Gr. 2 Fehringer, Sa 10:00-16:00 (2×), Su 10:00-16:00 (2×) Gr. 4 Vogl, Sa 10:00-16:00 (2×), Su 10:00-16:00 (2×) Gr. 5 Waldbrunner, Sa 10:00-18:00 (2×), Su 24.11. 10:00-18:00 Gr. 6 Barth, Tu 08:00-11:00 (7×)
Haas, Mo 09:00-12:00 (6×)
Hauer, Mo 17:30-20:30 (7×)
Gr. 1 Wippersberg, Th 18:15-22:45 (2×), Fr 17:45-22:15 (2×) Gr. 2 Wippersberg, Mo 17:30-22:00 (3×), Tu 17:30-22:00 (2×), Th 23.01. 18:15-22:45
Gr. 1 Engels, Fr 09:00-12:00 (7×) Gr. 2 Herczeg, We 10:30-13:30 (8×)
Rosenberg, We 18:00-19:30 (14×)
Gr. 1 Jakubuff, Th 12:00-13:30 (14×) Gr. 2 Pindeus, Sa 10:00-16:00 (4×) Gr. 3 Tschank-Wellems, We 08:00-09:30 (13×)
Gr. 1 Pontiller, Tu 22.10. 10:00-17:00, Mo 28.10. 09:00-11:30, Tu 12.11. 09:00-12:00, Mo 27.01. 19:00-21:00 Gr. 2 Pontiller, Tu 19.11. 10:00-17:00, We 20.11. 12:30-15:00, We 18.12. 09:00-12:00, Mo 27.01. 19:00-21:00 Gr. 3 Slavik, Fr 11:30-17:30 (3×), Fr 24.01. 13:15-19:15 Gr. 4 Slavik, Fr 11:30-17:30 (4×) Gr. 5 Wallentin, Sa 19.10. 09:00-18:00, Su 20.10. 09:00-15:00, Sa 26.10. 09:00-15:00 Gr. 6 Wallentin, Sa 16.11. 09:00-18:00, Su 17.11. 09:00-15:00, Sa 23.11. 09:00-15:00
Gr. 1 Bobrowsky, We 14:00-17:00 (6×), We 12:30-15:30 (2×) Gr. 2 Bornemann, Sa 10:00-18:00 (3×) Gr. 3 Jakubuff, Th 10:00-11:30 (14×) Gr. 6 Sauerwein, Sa 10:00-16:00 (4×)
Herczeg, Mo 09:00-12:00 (6×)
Gr. 1 Forthuber, Th 16:30-18:00 (14×) Gr. 2 Burgstaller, Su 10:00-16:00 (4×) Gr. 3 Körber, Fr 17:00-20:00 (7×)
Gr. 1 Bobrowsky, Tu 13:30-15:00 (15×) Gr. 2 Fahrnberger, We 17:30-20:30 (8×) Gr. 3 [en] Nimeh, We 17:30-19:00 (14×) Gr. 4 Lauth, We 17:30-20:30 (7×)
Götzenbrucker, Th 13:15-16:15 (6×)
Gr. 1 Lojka, Fr 10:00-13:00 (7×) Gr. 2 Gröger, We 12:30-15:30 (8×) Gr. 3 Pöhacker, Tu 09:00-12:30 (7×) Gr. 4 Sitte, Mo 09:00-12:00 (7×) Gr. 5 Lojka, Fr 09:00-12:00 (7×)
Gr. 1 Leitner, Th 17:00-20:00 (7×) Gr. 2 Exinger, We 15:00-16:30 (15×) Gr. 3 Pick, Mo 13:00-16:00 (7×) Gr. 4 Scherlofsky, Sa 10:00-18:00 (3×) Gr. 5 Segur-Cabanac, Fr 25.10. 14:30-18:30, Sa 10:00-18:00 (2×), Fr 10.01. 12:30-16:30 Gr. 6 Seyrl, We 16:30-19:30 (8×) Gr. 7 Lengauer, Fr 10:00-13:00 (5×), Fr 24.01. 13:00-15:00 Gr. 8 Jung, Fr 15:30-18:30 (7×)
Burkart, Tu 15:00-16:30 (14×)
Gr. 1 Eschlböck, Tu 08:00-09:30 (15×) Gr. 2 Holiczki, Fr 09:00-12:00 (7×) Gr. 3 Palla, We 09:00-12:00 (8×) Gr. 4 Schneider, Fr 10:00-11:30 (13×) Gr. 5 Strnat, We 12:30-15:30 (8×)
Gr. 1 Athanasiadis, Fr 09:00-12:00 (6×) Gr. 2 Eschlböck, We 10:30-13:30 (7×) Gr. 3 Seyrl, We 16:30-19:30 (7×) Gr. 5 Teglasy, Mo 12:00-15:00 (6×) Gr. 6 Feher, Sa 10:00-16:00 (2×), Su 10:00-16:00 (2×) Gr. 7 Alm, Tu 09:00-12:00 (7×)
Matthes, Tu 08:00-09:30 (15×)
Braunecker, Th 18:30-20:00 (14×)
Gr. 2 Stalzer, Th 14:00-15:30 (14×)
Gr. 1 Bernsteiner-Auer, Mo 12:30-15:30 (7×) Gr. 2 Katschnig, Fr 14:00-20:00 (2×), Sa 10:00-16:00 (2×) Gr. 3 Korb, Tu 08.10. 18:00-19:30, Sa 23.11. 10:00-14:00, Sa 30.11. 09:00-18:00, Su 01.12. 09:00-18:00 Gr. 4 Maireder, Mo 08:00-09:00 (6×), Mo 09:00-12:00 (7×) Gr. 5 Voglmayr, We 12:00-13:30 (15×) Gr. 6 Reiter, Su 10.11. 10:00-16:00, Th 10:00-16:00 (2×), Sa 16.11. 10:00-16:00
Gr. 1 Arendt, We 14:00-15:30 (15×) Gr. 2 Baumgartner, Tu 09:00-12:00 (7×) Gr. 3 Ganter, Th 15:00-18:00 (3×), Mo 16.12. 17:30-20:30 Gr. 4 Marquart, Tu 10:00-11:30 (15×) Gr. 5 Prinzellner, We 10:00-11:30 (15×) Gr. 6 Reiter, Sa 10:00-16:00 (2×), Su 10:00-16:00 (2×) Gr. 7 Rodriguez-Amat, Tu 14:00-15:30 (15×) Gr. 8 Tatzl, Tu 18:00-21:00 (7×) Gr. 10 Wagner, Mo 12:00-13:30 (14×), Mo 02.12. 13:30-15:00 Gr. 11 Wetzstein, We 13:30-15:00 (15×) Gr. 12 Herczeg, Th 14:00-15:30 (14×)
Pöttker, Fr 11:30-14:30 (7×)
Gr. 1 Drucker, Tu 16:00-19:00 (8×) Gr. 2 Paratschek, Sa 10:00-16:00 (3×), Sa 11.01. 09:00-15:00 Gr. 3 Sans, Fr 15:30-18:30 (6×)
Gr. 1 Falböck, Mo 16:00-19:00 (7×) Gr. 2 Marschik, Mo 12:30-15:30 (7×) Gr. 4 Seethaler, Fr 16:00-20:00 (5×) Gr. 5 Hausjell, Mo 11:00-12:30 (14×)
Duchkowitsch, Th 13:15-16:15 (6×)
Gr. 1 Geiger, Th 10:00-11:30 (14×) Gr. 2 Trnka-Kwiecinski, Sa 05.10. 10:00-11:30, Su 10:00-18:00 (3×)
Gr. 1 Dorer, Fr 12:30-15:30 (7×) Gr. 2 Trnka-Kwiecinski, Sa 05.10. 11:30-13:00, Sa 10:00-18:00 (2×), Su 17.11. 10:00-18:00
Geiger, We 09:45-11:15 (14×)
Last modified: We 13.06.2018 00:38